KANCELARIA

Nasz zespół

PIOTR ŚWIDERSKI

radca prawny

Email: piotr.swiderski@knsmcb.pl

Tel. 609-797-553


Prawnik z wieloletnim doświadczeniem, wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Słuchacz studiów doktoranckich z zakresu prawa spółek w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.


Od 2009 roku współpracuje z renomowanymi, warszawskimi kancelariami prawnymi oraz pełni funkcje we władzach stowarzyszeń i fundacji, w tym działających na rzecz praw dziecka i rodziców oraz współkształtujących przepisy prawa rodzinnego.


Zainteresowania i praktykę prawniczą koncentruje w zakresie:

– prawa cywilnego i rodzinnego, zajmując się w szczególności sprawami rozwodowymi, w przedmiocie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentów, o zniesienie wspólności majątkowej i podział majątku wspólnego,

– prawa gospodarczego i handlowego, w tym prawa spółek, zajmując się w szczególności sprawami o zapłatę, odszkodowanie, rejestracją i obsługą prawną podmiotów gospodarczych.


W ramach zainteresowań pozazawodowych pasjonuje się podróżami, w szczególności po Włoszech oraz sportem, w tym jazdą konną i narciarstwem.


Biegle włada językiem angielskim oraz posługuje się językiem włoskim.